.. Sometimes you gotta fall before you fly ..

I don't believe in luck, i believe in grace.

Květen 2011

Poděkování mým skvělým prarodičům, a chování dnešní mládeže.

15. května 2011 v 15:57 | Žába. |  Žá Ba - Píše, čte a vidí*

Tento článek je věnován především babičce a dědečkovi, a potom mládeži, která se neumí chovat.
Ale .. je pro všechny ..

Našla jsem si jeden článek u jedné blogerky. Jmenoval se .. Jsem teen a neumím se chovat. Přečetla jsem si ho, a došlo mi to. Všechno.
- Jak my, tahle generace mladých, se chováme k dospělým ? Oni pro nás mohou dělat první a poslední, a my se jim zavděčíme třeba tím, že začneme
brát drogy, chodit za školu, pít alkohol. No, je to normální ? Chtěla bych, aby si ten článek, co ta dívčina napsala, přečetlo hodně lidí, a začalo se s tím něco dělat.
Vždyť tohle se nedělá. To, že třeba Tvoje maminka, Ti řekne, aby jsi dneska zrovna nechodil/a ven, že chce, abys byl/a dneska doma, a Ty jí na to odpovíš " Bože, je mi (dejme tomu) 16 chci jít ven, a tak půjdu " maminka nic nezmůže, tak Tě ven pustí, a Ty pak začneš o ní před kamarádama vyprávět .. " Ty vole, ta máma je taková kráva, nechtěla mě normálně pustit ven. " a ještě si k tomu zapálíš cigaretu. Zdá se Vám tohle normální ? Mě teda ne, a proto se nad sebou hodlám zamyslet. Udělala jsem tolik průšvihů, tolik problémů. A babička s dědou se mě zastávali. Jak jsem se já odvděčila ? Dalším průšvihem. Podle mě, to byl celkem podraz. A proto, se nad sebou musím zamyslet.
Myslím si, že ten článek, co napsala >>E! *<< se hodí, a proto s ní chci prodiskutovat to, jestli bych si její článek nemohla zkopírovat, a udělat takový menší projekt. Komu by se tohle líbilo, ozvěte se do komentářů.

Ale proč píšu tento článek, protože jsem chtěla napsat něco, co bych chtěla někomu darovat. A první kdo mě napadl byla babička s dědečkem.

Měla bych jim od srdce moc poděkovat za všechno. Hlavně za to, že mi dávají lásku, že si mě vzali pod svá ochranná křídla, že za mnou stojí
v dobrém i zlém. Nikdy v životě bych je za nic nevyměnila, dala bych za ně ruku do ohně. Jsem moc ráda, že Vás mám. A .. proto slibuji, že se nad sebou zamyslím. Mám Vás strašně moc ráda :-* (Nebojte, nepíšu to sem, jen proto, že mi rostou moudráky.) :D


Vzpomínky na minulost. -

15. května 2011 v 15:32 | Žába. |  Žá Ba - Píše, čte a vidí*
Omlouvám se, že píšu pozdě, ale včera jsem byla vážně unavená, a proto jsem se s Vámi nemohla podělit o mé zážitky ze včera, tak je sem napíšu teď :) .

Vstávala jsem jako každý víkend v 11.°° hodin ráno. Udělala jsem si výbornou snídani. >Krupicovou kaši< .. samozřejmně přiznávám, bylo mi po ní zle. Ale protože krupičku mám ráda, tak jsem si jí udělat musela. Ale co do toho. Jen co jsem se podívala na mobil, hned jsem tam měla SMS, jestli půjdu dneska ven. Koukla jsem z okna, rozzářili se mi očka a kejvla jsem, dneska určitě. Venku bylo nádherně, a proto jsme se domluvili na půl čtvrtou. Mezi tím, jsem se učila, uklízela jsem, vařila .. jéje. Vaření. Škrábání brambor. Když jsem tak škrábala, z ničeho nic se mi v hlavě mihla vzpomínka. Vzpomínka na mládí, a celou dobu na ní myslím a kladu si otázku, proč mě to teď tak popadlo ? Chtělo se mi brečet. Mám se o ní s Vámi podělit ? Dobrá ..

Kdysi, když mi bylo asi 5 let, přestěhovali jsme se do Markvartic. Je to kousek od Českého Krumlova. Do jednoho domu, který byl v polorozpadlém stavu. Jak a co tam bylo, to si nepamatuji. Ale ta vzpomínka byla, když jsem si vybavila můj a sestry pokojíček, půdu, sklep, koupelnu, ložnici .. prostě celý dům zevnitř. Když si to tak vybavím, třeba obývací pokoj, tak se tam vidím, jak se starám o želvu Žofku. Nebo jak sestra sedí pod Vánočním stromečkem, a rozbaluje dárky. Ale když si vzpomenu, jaký jsem měla dětství, a vidím se v našem pokojíčku. Je mi vážně k breku. Ani nevím, proč se mi to mihlo v hlavě, ale myslím si, že to bylo úžasný dětství. Ale nevím, jestli mamce odpustím, že jsme se odstěhovali od Davida (nevlastní táta) myslím že to tam bylo dobré. Jo, připouštím, denně se živit čínskýma polévkama, haluškama, a suchým chlebem, a pila jsem jen obyčejnou vodu z kohoutku, tomu se říká chudoba, ale co jsme v tý době měli dělat ? I když vím, že teď se mám mnohem líp, oproti tam tomu se mám vlastně jako princezna, ale, někdy mi opravdu chybí ten pohled ze schodů do obýváku, bungry na skříních, na půdě, sedět vedle vany v kopkách špinavého oblečení a poplakávání si, že chci od tamtud pryč. Ta představa, že .. bez mobilu, počítače, internetu .. jsem dokázala být. Divné, ta představa, že teď mám notebooka, dotykový telefon(který si musím nechat dát spravit), internet, na kterém jsem den co den. Ne, že bych se chtěla vrátit, to ne, ale .. podívat se jak to tam teď vypadá. No tak, sakra, proč jsem si na to po 3 letech najednou vzpomněla ? Vždyť si teď nemám na co stěžovat, a myslím si, že se mám báječně. Mám úžasný bydlení s prarodičemi, mám teplé jídlo, teplou vodu, všude uklizeno, místo bungru velkou postel, hromadu fotek, a krásné vzpomínání :) ..
Miluji to tu. :)

13. května 2011 v 23:00 | Žába. |  Žá Ba - Píše, čte a vidí*
Ahooj.

Tam kde bydlím není žádné město, nýbrž vesnička. A já dokonce v tý vesničce bydlím na samotě u lesa. Je to tu nádherné. Kdysi jsem bydlela v Českém Krumlově. Trochu mi chybí vůně toho nádherného města, ale co nadělám. Po 13 letech jsem se nastěhovala sem.

Běžný den-

12. května 2011 v 20:29 | Žába. |  Žá Ba - Píše, čte a vidí*
Dnešní den je fakt krásný, nemyslíte ? U nás slunko moc nesvítí, ale za to venku není zima, ani horko. Je tam krásně. Jsem už od včera doma, není mi dobře, pořád mě pobolívá břicho, ale i to se stává. Dneska jsem byla něco zařídit v Táboře, něco ohledně zdravotní kartičky. Musí mi vystavit novou. Ale koho to zajímá.
Píšu o tom, jen kvůli tomu, že jsem se dneska prostě měla skvěle. Koupila jsem si troje náušnice za 15Kč. (Ušetřila jsem, abych si nemusela kupovat nějaké v SIXU za 149 Kč.) Takové krásné zelené. Líbí se mi, a to je hlavní. :) Pak zelené žabky. Konečně nějaké obyčejné boty, které jen nazuji, a jdu. Aspoň se nemusím trápit s nějakýma "Křuskama" který než si obuji, tak jsou Vánoce. Černou barvu na vlasy. Konečně si budu moci obarvit mé 4 cm odrosty. Buď neseženu barvu - ČERNÝ MAHAGON - a nebo na ní zrovna nemám penízky. Ale konečně jí mám. Takže se dneska jdu barvit.
Ráno jsem se dívala na film - Dopisy pro Julii - krásný film. Poraďte mi, co si mám stáhnout za film, který by se mi líbil ? Mám ráda tyhle romantický filmy, komedie, drama, horory. Nedávno jsem se dívala na Paranormal Aktivity a myslela jsem, že se zblázním strachy, sejít schody do kuchyně. To je jedno, když tak mi poraďte do komentářů co si mám stáhnout.
No a teď si sednu na rotoped, a jdu se učit materiály. Zase budeme psát. Jediný co si od ní pamatuji je, že je to kapitola 1.4 - Výměna vlasů. Tak snad to půjde rychle. K obědu budu mít Pangassiuse. "Ryba je kámoš, ne žrádlo." To nebude krásný pohled.
Nic, jdu na to, tak se zatím mějte hezky.